کتاب شکستن دماغ استالین

اثر یوجین یلچین از انتشارات مروارید - مترجم: شهاب الدین عباسی-ادبیات روسیه

ساشا زاییکک قوانین پیشگامان جوان شوروی را از سن شش سالگی شناخته است: پیشگام جوان به رفیق استالین، حزب کمونیست و کمونیسم اختصاص داده شده است. پیشگام جوان یک رفیق قابل اعتماد است و همیشه براساس وجدان عمل می کند. پیشگام جوان حق دارد انتقادها در مورد نقص ها را داشته باشد. اما اکنون زمان آن رسیدن به پیشگامان جوان است، روزی که ساشا برای مدت طولانی منتظر است، همه چیز به نظر می آید. او یک عینک همکلاسی با یک گلوله برفی را می شکند. او به طور تصادفی یک مجسمه استالین را در سالن مدرسه آسیب می زند. و بدتر از همه، پدرش، بهترین کمونیست که می داند، تنها شب گذشته دستگیر شد. یوجین یلچین در حال حرکت به داستان یک پسر 10 ساله در حال شکسته شدن در جهان است و در سادگی آن، قدرتمند در پیام او، و دلهره آور در باورپذیری آن استادانه است.


خرید کتاب شکستن دماغ استالین
جستجوی کتاب شکستن دماغ استالین در گودریدز

معرفی کتاب شکستن دماغ استالین از نگاه کاربران
ساشا تمام عمر خود را در انتظار روزی که می تواند تبدیل به یک پیشگام جوان شود. او به عنوان یک کمونیست خوب، می خواهد در مرحله پدرش پیروی کند؛ پیوستن به پیشگامان جوان اولین گام است. با این حال، شب قبل از مراسم او، پدر ساساس، بهترین کمونیست که می داند، دستگیر شده است. در مدرسه، روز او بدتر می شود، چون او بینی را از یک مجسمه استالین می شکند. در طول این دو روز در زندگی Sashas، ما به عنوان خوانندگان نه تنها اقدامات مضر و پارانوئیدی کمونیست های @ را تجربه می کنیم، بلکه همچنین پرسش هایی را درباره همه چیز می دانیم. این کتاب دیدگاهی واقع گرایانه از زندگی در روسیه شوروی را نشان می دهد که در آن متهم به داشتن @ کمونیست @ به اندازه کافی برای محکوم کردن کسی به مرگ با شواهد کم و بدون شواهد بود. یلچین روسیه شوروی را برای ایالات متحده از نظر نوع ستم و پارانوایی که او در این کتاب می نویسد. سبک نوشتن او بسیار سریع است: حوادث به سرعت در حال حرکت هستند به طوری که تماشای یک فیلم اکشن. اگرچه زندگی ساشا در اطراف او غرق می شود، ما احساسات بسیار کمی از او دریافت می کنیم. به نظر می رسد که ساشا از طریق حرکات حرکت می کند؛ همانطور که خواندن داشتم احساس ناخوشایندی و سردرگمی کردم. از آنجایی که پیشینه تاریخی روسیه شوروی ممکن است دانشجویان ناآشنا باشد، ضروری است که داربست ها را برای کمک به دانش آموزان درک این زمینه فراهم کنیم. بنابراین، از جمله نگارش در مورد روسیه و کمونیسم، بیوگرافی ها و سایر منابع اولیه، درک دانشجویان از تجربیات سها را ایجاد می کند. گرچه دانشجویان ممکن است در سراسر جهان که ساشا زندگی می کنند دانش زیادی نداشته باشند، موضوعاتی که در این کتاب معرفی شده اند امروزه ارتباط دارند و می توانند به بحث در مورد حقوق مدنی مرتبط باشند. این کتاب برای دانش آموزان مقطع ابتدایی بزرگ تر، ایده آل خواهد بود، زیرا آنها قادر به درک موضوعات پیچیده ای هستند که در آن قرار دارند.

مشاهده لینک اصلی
این داستان سریع به دنبال 10 ساله ساشا Zaichik در طول زندگی دو روزه عمیق است. این کتاب با ساسا نامه ای به رفیق استالین معشوقه اش ارسال می کند که شادی او را در پذیرش پیشین خود در صفوف پیشگامان جوان اتحاد جماهیر شوروی نشان می دهد. اما پس از دستگیری پدرش، چشمهای ساشا به تدریج به این واقعیت باز میگردد که چیزها در جهان خود درست نیست. روایت اول شخص به ما اجازه می دهد تا در تجارب ساشا به اشتراک بگذاریم: خوش بینی و امید به او در کمونیسم، اعتماد کامل و کامل به رهبر بزرگ و آموزگار استالین، سردرگمی او در اینکه چگونه استالین می تواند اجازه دهد پدرش دستگیر شود، فشار او در مدرسه برای اطلاع دادن به دوستان و اعضای خانواده، او متوجه شده است که سیستم او همیشه شناخته شده و دوست داشتنی ممکن است به طور ناگهانی به او تبدیل شود. این یک حساب جالب و جذاب است که توسط یک مرد که در اتحاد جماهیر شوروی بزرگ شده است، نوشته شده است و با تصاویری از سیاه و سفید جذب می شود. این کتاب برای کودکان طراحی شده است و از این مرز عبور نمی کند. این موضوع را با یک موضوع دشوار در یک راه بسیار قابل دسترس بررسی می کند. من این کتاب را برای مدرسه ابتدایی و مدرسه راهنمایی، به ویژه در یک محیط بحث برانگیز با والدین یا معلمان پیشنهاد می کنم. این کتاب به عنوان کتاب های دیگر کودکان در مورد موضوع، مانند دیوار: رشد در پشت پرده آهن، مزاحم نبود. خلاصه ای از یادداشت نویسنده، کتاب را جمع آوری می کند پیام خوب: â € œ تا به امروز، در جهان وجود دارد که در آن افراد بیگناه برای انجام انتخاب در مورد آنچه که آنها معتقدند درست است، با آزار و اذیت و مرگ مواجه هستند. ***** اگر از این بررسی قدردانی کردید، بررسی کنید وبلاگ من در pagesandmargins.wordpress.com

مشاهده لینک اصلی
خوب: ایده یک کتاب کودک در اتحاد جماهیر شوروی - نقاشی های مدرن توسط نویسنده از دیدگاه های جالب - امکان آموزشی / بحث ابزار برای خوانندگان جوان و قدیمی در مورد انطباق، قلدری، ترس و درست در مقابل اشتباه - من خوشحالم که یلچین این رمان را به نمایش گذاشت و با آن ترس برخورد کرد [از نسل به نسل منتقل شد @ بد: - من هیچ وقت احساس خوشی نکردم در حالی که من این کتاب را خواندم که من را ناراحت می کند؛ . -مراقب به این که تصویر این پروسه را قطع کرد، گاهی اوقات به نظر می رسد که یک هدف داشته باشد و گاهی فقط به دلیل طرح ضعیف. همانطور که می بینید، به نظر می رسد مثبت تر از منفی ها باشد، اما اولین منفی یک منفی عظیم است. این کتاب بلندپروازانه است، حتی اگر چندان مشخص نیست که مخاطبان مورد نظر قرار است، اما کوتاه می افتد، زیرا تاثیرات عاطفی ندارد. این باعث نمی شود که خواننده احساس درد، سردرگمی و ترس از دیدگاه های متنوع و جالب داشته باشد؛ آنها فقط آنها را توصیف می کنند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب بسیار خواندنی است و وقتی سریعا می گویم منظورم این است که نویسنده به سختی می تواند کسی، خواننده و شخصیت ها را به یک شانس نفس بکشد. اگر دو روز طول بکشد، زندگی ساشا، زمانی که پدرش دستگیر می شود، از بین می رود، و همه چیز که او در مورد دنیا که بزرگش کرده است، پشیمان شده است، مورد سوال قرار می گیرد. من هیچوقت احساسم را نداشتم که هر کسی را در این کتاب می دانستم، نه ساشا، پدرم یا مردم اطرافشان. نویسنده اساسا اشاره می کند که چه کسی بد است، چه کسی بچه های خوب است و هیچ تلاشی برای عاشق کردن هر کسی نمی کند. تصاویر در حالی که به زیبایی انجام شده است، در کتاب قرار داده شده به طوری که به شکستن روایت که به من احساس احساس چیزی بود از دست رفته است. نه تنها این که برخی از مردم عجیب به نظر می رسند، تقریبا مانند آن که آنها را ضعیف نشان می دهد، نویسنده سعی داشت تا بیشتر همدردی خود را با آنها در میان بگذارد. این کتاب نیز به یک یادداشت بسیار افسرده ختم می شود، من شخصا این را نفهمیدم، اما هر کودکی که این کتاب را می گیرد، اگر آن را بخواند، به دنبال پایان خوش است، ناامید می شود. این یک برنده جایزه است که منجر به دست دادن من شد.

مشاهده لینک اصلی
این خواندن فوق العاده بود. یلچین کار بزرگی انجام می دهد که خواننده در وسط استالین اتحاد جماهیر شوروی را از طریق چشم راوی جوان است. ساشا در آستانه تبدیل شدن به یک پیشگام جوان است و از غرور و شکوفایی برخوردار است. پدرش یک مقام عالی است و هر دو در آنچه که فقر را در نظر می گیریم زندگی می کنند. آنها در نظر گرفته شده هستند. همه چیز تغییر می کند، زمانی که پدر سشا دستگیر می شود. پسران ترس و خشم به خوبی شرح داده می شود، همانطور که وحشت کمونیسم و ​​آنچه در این جامعه انجام شده است. در این موضوع تعداد زیادی کتاب کودک وجود دارد و این شرم آور است. این یک خواندن قابل قبول است که نسل جدید را به درک گذشته ی غم انگیز اتحاد جماهیر شوروی کمک خواهد کرد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شکستن دماغ استالین


 کتاب مترو 2034
 کتاب بوسه
 کتاب به سلامتی خانم ها
 کتاب رستاخیز
 کتاب دوئل
 کتاب برگزیده داستان های آنتوان چخوف