کتاب یادداشت های یک پزشک جوان

اثر میخائیل بولگاکف از انتشارات ماهی - مترجم: آبتین گلکار-ادبیات روسیه

حرفه‌ی اصلی بولگاکف پزشکی بود. او در سال 1916، پس از اتمام تحصیلاتش، به قصبه‌ای دورافتاده در ایالت نیکولسکویه منتقل شده و به‌تنهایی با بیماری روستاییان دست‌و‌پنجه نرم کرده بود. ماجراهای مجموعه‌ی یادداشت‌های یک پزشک جوان برگرفته از تجربه‌های بولگاکف در این روستاست و می‌توان گفت که نویسنده این مجموعه را بر اساس واقعیت نوشته و تقریباً همه‌ی رویدادهای توصیف‌شده در داستان‌ها را شخصاً تجربه کرده است. این داستان‌ها در زمان حیات او در نشریات مختلف منتشر شد و پس از درگذشتش به‌صورت کتاب در آمد. در این کتاب داستان «مورفین» نیز گنجانده شده است که بولگاکف در آن چگونگی اعتیاد یک پزشک به این ماده‌ی مخدر را به شکل بدیع و تکان‌دهنده‌ای به تصویر می‌کشد.


خرید کتاب یادداشت های یک پزشک جوان
جستجوی کتاب یادداشت های یک پزشک جوان در گودریدز

معرفی کتاب یادداشت های یک پزشک جوان از نگاه کاربران
همین طوری برای خرید کتاب به عنوان هدیه رفتم شهر کتاب. با داشتن آن همه کتاب نخوانده دلم نیامد کتاب برای خودم نخرم. این کتاب رو نگاه کردم و جالب به نظر اومد خریدمش.
جالبه شرح داستان تجربه های اولش در پزشکی به همراه وصف دوران معتاد بودن هم کلاسی اش از زبان خود آن فرد. خواندنش خالی از لطف نیست. به نظر برای پزشک ها و دانشجو های مربوط به پزشکی کتاب خوبیه برای خواندن.
داستان پسری است که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه برای گذراندن دوران خدمتش به روستای دوری اعزام می شود و در انجا تنها دکتر موجود هست و باید خودش تصمیم انجام هر کاری و تشخیص نوع بیماری را بدهد و داستان اولین بیماران و چگونگی تشخیص هایش میشود داستان این کتاب

مشاهده لینک اصلی
انتظار بیشتری از نویسنده ی مرشد و مارگاریتا داشتم. در مجموع کتاب خوبی بود. سومین کتاب بوگاکف بود که میخوندم. مرشد و مارگاریتا بهتر از همه بود . قلب سگی رتبه ی دوم میگیره و این کتاب رتبه ی سوم .
کتاب تجربیات شخصی نویسنده بود . چه شروع به کار به عنوان پزشک چه شرح مفصل( و انصافا قوی ) اعتیاد پزشک جوان.
دلم برای شخصیت معتاد کتاب که اخرش فوت کرد سوخت.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب یادداشت های یک پزشک جوان


 کتاب یادداشتهای شیطان
 کتاب مرغ دریایی
 کتاب خانه ماتریونا
 کتاب پتر اول
 کتاب تخم مرغ های شوم
 کتاب عید پاک